Menu

Remeselnícke tábory v Dome tradičnej kultúry Gemera      

streda, 7 júl, 2021 - 13:45
Tematické tábory pripravilo aj župné Gemerské osvetové stredisko (GOS). Deti sa ešte stále môžu prihlasovať na niektorý zo štyroch turnusov remeselníckeho tábora. Prebiehať bude v priestoroch Domu tradičnej kultúry Gemera v Rožňave.

DEDIČSTVO INŠPIRUJE 2021

Kultúrne zariadenia Košického samosprávneho kraja pripravili pre deti pestrú ponuku letných táborov, vďaka ktorým sa počas prázdnin nudiť nebudú. Vybrať si môžu z ponuky 18 letných táborov v 31 turnusoch. 
Po veľmi úspešnej vlaňajšej skúsenosti prídu vďaka spolupráci s Remeselníckym inkubátorom do Gemerského osvetového strediska remeselníci z celého Košického kraja učiť deti tajom tradičných postupov.

„Sme veľmi radi, že sa tento model osvedčil a v letnom tábore opäť budú skúsení remeselníci priúčať svojmu remeslu mladšie ročníky. Verím, že aj vďaka takýmto aktivitám tradičné remeslá, ako výroba keramiky, plstenie, či drevorezba z nášho kraja nevymizne,“ pozýva riaditeľka GOS Helena Novotná a dodáva: „Ak si myslíte, že ručná práca, práca s prírodným  materiálom a využívanie tradičných techník je pre vaše deti to pravé, ste na správnej adrese. Deti s odbornými lektormi a remeselníkmi vytvárajú v tábore jeden tím, spoločne tvoria, vyrábajú jedinečné a originálne výrobky inšpirované dedičstvom našich predkov." 

Tábory organizuje Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v súlade s opatreniami na zamedzenie šírenia pandémie COVID-19.

Letný remeselnícky tábor z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia v rámci projektu Dedičstvo inšpiruje.

Termíny:  

12. – 16. júla / 2. – 5. augusta
19. – 23. júla / 9. – 12. augusta

Čas: denne od  7:30 do 16:00
Miesto: Dom tradičnej kultúry Gemera, Betliarska 8, Rožňava
Max. počet účastníkov: 20 v skupine vo veku od 7 do 14 rokov
Účastnícky poplatok: 100,- €/5 dní  (v cene je práca lektorov, pedagogický dozor, materiál, pracovné pomôcky, obed, drobné občerstvenie,  pitný režim, certifikát)